SLUŽBY

Vnitřní lékařství

Vnitřní lékařství (také interní medicína, hovorově též interna) je jeden ze základních oborů klinické medicíny. Zabýváme se diagnostikou a léčbou onemocnění vnitřních orgánů u dospělých. Komplexně léčíme choroby vnitřních orgánů a doporučujeme nemocnému optimální vyšetřovací postupy a léčbu. Provádíme předoperační vyšetření u nemocných doporučených chirurgickými obory zejména s vyšším rizikem operace a rovněž zajišťujeme povinná předlázeňská interní vyšetření. Kromě interních vyšetřovacích postupů provádíme navíc ultrazvuková a echokardiografická vyšetření i Holterovské monitorace krevního tlaku. Dle potřeby přebíráme klienty do dlouhodobé péče, průběžně stav vyhodnocujeme a nemoc léčíme dle posledních poznatků medicíny.

EKG

Elektrokardiogram (EKG) je záznam elektrického potenciálu, který vzniká v srdečních svalových buňkách. Jedná se o standardní neinvazivní metodu vyšetření elektrické aktivity myokardu. Záznam elektrického signálu pomáhá okamžitě diagnostikovat méně závažné i závažné život ohrožující nemoci, z toho důvodu je vyšetření poskytováno bez objednání a přednostně pacientům s bolestí na hrudi, bušení srdce, dušnosti.

 

 • Používáme moderní přístroj nové generace CARDIOLINE - 12 svodový
 • Ošetření je bezbolestné, cca 10min
 • Provádíme na počkání, denně v ordinačních hodinách, přednostně u bolesti na hrudi

 

Použití:

 • Posouzení, zda je srdeční aktivita normální nebo zda dochází k jejím poruchám a vysvětluje její příčiny
 • Odhaluje akutní či proběhlé poškození srdečního svalu, především infarkt myokardu
 • Může odhalit poruchy distribuce elektrolytů
 • Detekce poruchy převodního systému srdečního - blokády vedení srdečního vzruchu, často vysvětlí příčiny pádu u starších lidí
 • EKG je pomínkou při interním předoperačním vyšetření a preventivním vyšetření těhotných a před lázeňskou léčbou

HOLTER KREVNÍHO TLAKU

Holterovské měření krevního tlaku se provádí ambulantně zapůjčením počítačového přístroje, který 24h snímá v hodinových intervalech (v noci ve 2 hodinových) hodnoty krevního tlaku. Toto vyšetření je vhodné provádět u pacientů s většími výkyvy jednotlivých měření tlaku. Dále u pacientů s rozdílnými hodnotami tlaku v domácím prostředí a u lékaře (fenomén bílého pláště), u rezistentní hypertenze (hypertenze odolné na léčbu nebo obtížně kontrolovatelné), u pacientů se sklony ke kolapsům, u těhotných s kolísavým a vyšším krevním tlakem. Výsledkem je grafický záznam, podle kterého lze vybrat vhodnou léčbu.

 

 • Používáme moderní přístroj HOLTER SEIVA
 • Pacienti si v průběhu měření zapisují svoje denní aktivity, jako například chůze do schodů, pití kávy, sledování televizních novin atd.
 • Na vyšetření je nutné se objednat. Toto vyšetření provádíme na doporučení praktického lékaře nebo na základě našeho interního vyšetření.
 • Přístroj nasazujeme vždy kolem v 8:00 ráno a zapůjčujeme jej na 24h. Přístroj je nutné vrátit druhý den před osmou hodinou ranní, výsledek vyšetření na počkání.

ZÁKLADNÍ ECHOKARDIOGRAFICKÉ VYŠETŘENÍ

V naší ordinaci poskytujeme vyšetření – tzv. ZÁKLADNÍ ECHO.

 

Echokardiografie je speciálním vyšetřením srdce pomocí ultrazvuku. Poskytuje informace o anatomii a funkci srdce, proudění krve i o vlastnostech srdečních tkání. Je snadno proveditelné, bezbolestné, lze libovolně opakovat, je neinvazivní a bez jakéhokoliv rizika pro pacienta. Případnou nemoc lékař diagnostikuje a navrhuje adekvátní   léčbu. Opakované vyšetření umožňuje posoudit dynamiku onemocnění a efekt navržené léčby. Echokardiografické vyšetření je komfortní a exaktní pomocnou vyšetřovací metodou

 

 • Používáme moderní přístroj FUKUDA DENSHI
 • Vyšetření provádíme každý čtvrtek, trvá cca 30 minut a je plně hrazeno pojišťovnou
 • Na vyšetření je nutné se objednat. Echo indikuje internista podle potřebnosti vyplývající z předchozího interního vyšetření

ULTRAZVUKOVÉ VYŠETŘENÍ BŘICHA

Je zobrazovací metoda, která pomáhá diagnostikovat onemocnění trávicího traktu, jater, žlučníku, slinivky, sleziny, ledvin, močového měchýře, dělohy a prostaty, a dalších struktur břicha. Metoda je pro pacienta nenáročná a bezbolestná.

Vyšetření se provádí na lačno - minimálně 4 hodiny před vyšetřením nejíst, ale pít; při vyšetření dolní poloviny břicha být s plným močovým měchýřem, 1 den před vyšetřením nenadýmavá strava.

 

 • Používáme moderní přístroj FUKUDA DENSHI
 • Vyšetření provádíme každý čtvrtek, trvá cca 30 minut a je plně hrazeno pojišťovnou.
 • Na vyšetření je nutné se objednat. Toto vyšetření indikuje internista podle potřebnosti vyplývající z předchozího interního vyšetření.